Донецька дитяча залізниця
Історія створення
Днем відкриття Малої Донецької залізниці ім. В.В. Приклонського вважається 19 травня 1972 року. Але справді дитяча залізниця з’явилась в Донецьку набагато раніше – у 1937 році. Працювала вона до 1941 року, а потім, під час Великої Вітчизняної війни була повністю зруйнована. Відродження відбулося через тридцять років – у 1972 році.
Станції, обладнання, колія
Розташована дитяча залізниця в міському парку ім. Ленінського Комсомолу.
На цей час довжина головної колії залізниці складає 2,1 км.
Працює 2 станції – «Піонерська» і «Шахтарська».
У будинку вокзалів і депо розташовані навчальні кабінети: організації руху, вагонного й колійного господарства, кабінет охорони праці, методичний кабінет, є приміщення чергового по станції з пультом керування, радіовузол, релейна, інші службові приміщення, майстерні. Є зовнішній гучномовний радіозв'язок, радіозв'язок чергового по станції з машиністом локомотива.
У будинку вокзалу станції Шахтарська юними залізничниками під керівництвом інструкторів створений музей розвитку Донецької дитячої залізниці, у якому відвідувачі можуть познайомитися з історією виникнення й розвитку Дитячої залізниці, а також з історією культури й побуту українського народу. Фонд музею становить уже більше 200 експонатів і постійно поповнюється.
Обладнана автоматичним блокуванням з накладенням АЛСН на перегоні і станційною маршрутно-релейною централізацією.
Рухомий склад
Рухомій склад нараховує тепловози ТУ2-023, ТУ2-038. Раніше були тепловози ТУ7-2734, ТУ4-2822, ТУ3-038, ТУ2-040.
Пасажирський парк складає 5 вагонів ПВ-048-51. Раніше було 7 вагонів PAFAWAG.
Інформація про роботу гуртків
На Донецькій дитячій залізниці працює більш 70 гуртків «Юний залізничник», заняття у яких проходять на базі шкіл м. Донецька (60 шкіл), м. Макіївки (3 школи), в Палацах культури, на базі Дитячої залізниці а також на залізничних вузлах - Ясинувата, Авдєєвка, Рутченково. Теоретичні заняття проходять з жовтня по березень.
САЙТ ДОНЕЦЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ЗАЛІЗНИЦІ http://donetsk-dzd.org.ua/